Międzynarodowa Wspólnota Dzogczen w Polsce istnieje od ponad 20 lat. Posiada pięknie położony ośrodek odosobnieniowy o nazwie Paldenling w Beskidzie Niskim, w którym odbywają się indywidualne oraz grupowe odosobnienia poświęcone wszystkim aspektom nauk dzogczen nauczanych przez Czogjala Namkhai Norbu (Santi Maha Sangha, taniec wadżry, jantra joga i inne praktyki).

Oprócz tego działają dwa ośrodki miejskie: w Warszawie (Namdagling) oraz Krakowie (Tasziling), a także szereg grup w wielu miastach Polski.

Czogjal Namkhai Norbu odwiedził Polskę trzykrotnie, przekazując esencję nauk dzogczen. We Wspólnocie jest trzech instruktorów nauk Santi Maha Sanghi, dwóch Jantra Jogi oraz dwoje instruktorów Tańca Wadżry. Wszyscy oni zdali specjalne egzaminy i są zatwierdzeni osobiście przez Czogjala Namkhai Norbu do prowadzenia kursów podstawowych Santi Maha Sanghi, jantra jogi oraz tańca wadżry. Wspólnota wciąż się rozrasta.

Ośrodek Paldenling

Paldenling jest należącym do Wspólnoty ośrodkiem odosobnieniowym, położonym w Beskidzie Niskim, niedaleko Dukli. Teren, na którym znajduje się ośrodek obejmuje powierzchnię 9 hektarów lasów i pól.

Ośrodek służy przede wszystkim indywidualnym oraz grupowym odosobnieniom medytacyjnym. Znajduje się w nim także archiwum oraz biblioteka Wspólnoty Dzogczen. Rezydent Paldenling, określany jako Geko, jest odpowiedzialny za zarządzanie ośrodkiem. Można się do niego zgłaszać w celu rezerwacji zarówno całego ośrodka na grupowe odosobnienia, jak i poszczególnych domków odosobnieniowych na potrzeby indywidualnej praktyki.

Ośrodek Yedrolling

Yedrolling, czy też Ling Pierwotnej Wolności, jest miejscem w Krakowie poświęconym rozwojowi nauk Dzogczen. Odbywają się tu grupowe praktyki, rozmaite kursy prowadzone przez autoryzowanych instruktorów, jak i wspólne oglądanie transmisji z nauk Czogjala Namkhaia Norbu Rinpocze. Ośrodek jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych naukami, chcących porozmawiać, nabyć nasze książki, czy też skorzystać na miejscu z biblioteki tekstów.

KONTAKT
Zarząd Wspólnoty Dzogczen w Polsce
Warszawa 02-594
ul. J. Bruna 2/86
email: gakyil@dzogczen.pl
strona www: dzogchen.pl

Ośrodek Yedrolling
Kraków 31-069
ul. Koletek 1/23
telefon: +48 730 432 629
email: yedrolling@dzogczen.pl

Ośrodek Paldenling
Nowy Żmigród 38-230
Łysa Góra 168
telefon: +48 887 957 944
email: paldenling@dzogczen.pl